Понедельник, 19.08.2019, 14:32:56
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Сватівський професійний аграрний ліцей"
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Перший урок

          Новий навчальний 2015 – 2016 н.р. в ліцеї розпочався першим уроком за темою «З Україною в серці». В ході уроку учні з цікавістю здійснили віртуальну подорож у культурно-історичне минуле країни, яким пишається кожен українець і захоплюється сьогодні весь світ. Архітектурні пам’ятки, культурні цінності, традиції і звичаї українського народу, національні особливості спонукають учнів до вивчення історії України, рідного краю, викликають бажання дізнатися більше про життя і творчість видатних українців.  

                     


Кіно-перегляд

          До 50-річчя прем’єрного показу художнього фільму (режис.С.Параджанов, кіностудії О.Довженко) для учнів ліцею було організовано кіно-перегляд «Тіні забутих предків». Вражаючі краєвиди Карпат, гуцульські пісні, побут та національні традиції, щире кохання залишили незабутні враження в душах і серцях глядачів.

                  


Вахта пам’яті

        До річниці визволення Лівобережної України від фашистських окупантів на базі Хомівського краєзнавчого музею був проведений виховний захід з елементами екскурсії, під час якого учні І курсу ДПТНЗ «СПАЛ» почули нову інформацію про факти та події часів Другої світової війни, осмислили історичні матеріали, відчули почуття гордості за своїх земляків.

             

     В рамках Вахти пам’яті учні волонтерського загону ліцею «Поклик» упорядкували поховання невідомих воїнів ІІ світової війни на кладовищі с.Хомівка.

             


День миру

        В рамках Всеукраїнської освітньої компанії «Голуб миру» в ліцеї 21 вересня був проведений День миру, в програмі якого:

 • Лінійка до Міжнароднього дня миру;
 • Флешмоб «Молодь за мир»;
 • Випуск листівок «Мир в моїх долонях».

        Під час флешмобу учні випустили білих голубів, як символ права народів на мир.

                    

Флешмоб "Молодь за мир" 


Урок партизанської слави

        Для реалізації одного з напрямків Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (4.4.1. Скоординувати програми національно-патріотичного виховання з програмою відродження краєзнавчого руху, які акумулюють надбання країни на місцевому рівні) в Хомівському краєзнавчому музеї був проведений виховний захід до Дня партизанської слави «Їх імена на фронтовому обеліску». В ході заходу учні змогли дослідити сторінки історії українського народу періоду Другої світової війни, на основі документальних фактів розширити свої знання про важливу значущість партизанського руху, дати власну оцінку подіям, перейнятися повагою до історичної пам'яті поколінь.

      


День села

             Наш ліцей с культурно-освітнім осередком с.Хомівка. Нещодавно (03.10) ми святкували День села. На святі була представлена виставка художніх виробів хомівських майстринь, серед яких презентували свої роботи викладач української Пушишина Т.М., керівник гуртка художньої творчості «Оберіг» Махортова Л.Г. та Зайцева Н. Лунали українські пісні у виконанні учнів та працівників ліцею. Учасники свята долучились до народної культури та традицій сільської спільноти своєї малої Батьківщини.

                     

                


Усний журнал

         13 жовтня 2015 року на базі Сватівської районної бібліотеки для учнів філії ДПТНЗ «СПАЛ» було проведено усний журнал «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним».

          У широкому колі учні, педагоги, запрошені гості (головний сержант взводу воєнної комендатури м.Сватове, прапорщик Лисак О.А., начальник групи охорони та патрульно-пастової служби воєнної комендатури м.Сватове ст.сержант Лівицький В.О., отець Дмитрій) вшанували мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, згадали історію українського війська та національних військових традицій.

      

     


Урок-екскурсія

            До Дня Українського Козацтва на базі Сватівського районного народного краєзнавчого музею для учнів ліцею був проведений урок-екскурсія «Сватівщина – край козацький». Метою проведення цього заходу стало дослідження історії свого рідного краю, відродження козацьких звичаїв і традицій, виховання почуття патріотизму і гордості за свою Батьківщину на основі української національної ідеї та краєзнавчого виховання.

            В ході екскурсії учні переконалися, що героїчну козацьку сторінку історії нашого Слобожанського краю протягом понад століття активно творили його сміливі і свободолюбні жителі – героїчні і доблесні слобідські козаки, мужні і вірні захисники своєї Вітчизни. А нинішні нащадки славних пращурів з великою пошаною відносяться до славної історії свого рідного краю і намагаються дослідити цю історію і відродити козацькі звичаї і традиції, щоб передати їх своїм дітям та онукам.

   

   


Година народознавства

          Напереродні святкування Дня українського козацтва для учнів ліцею була проведена година народознавства «Покрова – покровителька українського козацтва», який супроводжувався презентацією. Учні:

 • Віртуально зазирнули у Грецьке місто Константинопіль Х ст;
 • Дізнались про сестру візантійського імператора Ганну – дружину князя Володимира, яка привезла іменні ікони у Київську Русь та про Ярослава Мудрого, який увічив культ Богородиці, побудувавши церкву Св.Софії на Золотих Воротах;
 • Подивились ікони Покрови на яких зображені реальні особи – Б.Хмельницького, І.Мазепи, Петра І, Катерини ІІ та інших видатних державних діячів того часу;
 • Ознайомились з народними прикметами, прислів’ями, піснями, пов’язаними з українським козацтвом.

 

 


Спортивні змагання

          Напередодні Дня захисника України з метою популяризації військової справи та здорового способу життя на спортивному майданчику н/з відбулись спортивні змагання «Естафета мужності» між командами учнів ліцею та філією. Під час конкурсних завдань учні показали свою добру фізичну підготовку, кмітливість, спритність та знання основ військової справи. Переможцям змагань особливо приємно було отримати грамоту та вітання від запрошеного на захід учасника бойових дій в зоні АТО.

         В перервах між конкурсами лунали патріотичні пісні у виконанні учнів художньої самодіяльності ліцею.

    

 

  


Випуск плакатів

  

 


Відео-урок з подальшим обговоренням

         21 жовтня 2015 р.для учнів груп №26,36  класний керівник Река В.Л., керівник гуртка музейної та краєзнавчої роботи « Рідна стежина» Севостьянова Т.Г. провели інтегрований відео – урок  «Революція на граніті. Перший майдан», під час якого учні мали змогу обговорити запропонований відео – матеріал та висловити свою думку щодо жовтневих подій 1990 року.

        Сьогодні, коли Україна веде боротьбу за збереження власної незалежності,тероторіальної цілосності, варто частіше згадувати події, які стали початком краху комуністичної тоталітарної системи та становлення незалежності у 1991 році. Революція на граніті була організована за ініціативою і силами студенства, до того часу вона не мала аналогів у всьому світі. Ці акції відіграли важливу роль у побудові України – держави нового типу.

       Метою проведення відео-уроку про революцію на граніті стало не тільки висвітлення причин та вимог студентського руху, а і активізація в учнів громадянських почуттів, фомування збереження пам 'яті про борців за незалежність України, консолідації учнів навколо ідеї захисту своєї країни.

    

  


 В рамках  Міжнародного місячника шкільних бібліотек в ліцеї з 26.10. по 30.10. проведено

 ТИЖДЕНЬ З НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «Виховуємо громадянина – патріота України»

26 жовтня

       Учні ліцею здійснили історичний екскурс за темою « Народження книги. Перші книги в Україні» і  в котрий раз віддали пошану її величності – КНИЗІ. Учні:

-ознайомились з етапами розвитку писемності і виникнення книги;

-пізнали, яким матеріалом користувались для створення книг;

-почули розповідь про перші бібліотеки, які з’явились кілька тисячоліть назад і про першу бібліотеку  Ярослава Мудрого в Київській Русі;

-згадали перших книгодрукарів Європи і Київської Русі.

       Віртуальна  подорож супроводжувалась яскравою презентацією «Як народжувалась книга».

   

   

27 жовтня

       Під час години громадянської зрілості « ООН – міжнародна миротворча організація» учні ознайомились з Уставом, структурою, миротворчими місіями  Організації Об’єднаних Націй, яка є універсальним форумом,  несучою конструкцією міжнародної системи колективної безпеки, головним елементом сучасної багатосторонньої дипломатії.

 28 жовтня

        До Дня визволення території України від фашистських загарбників  бібліотекарем  ліцею Масловой О.М. був проведений урок мужності «Шляхами перемоги по Україні», під час якого учні переглянули  документальний фільм «Визволення». Цей телевізійний проект телеканалу «Інтер» показав битву за Україну, як одну з найгероїчних і драматичних сторінок в історії Другої світової війни. Вона тривала протягом двох рокі  і охопила величезну територію: від Донбасу до Прикарпаття, від лісів Полісся до Чорного моря…

        До уроку  була оформлена  книжкова виставка «Шляхами Перемоги по Україні».

   

29 жовтня

      З метою яскравішого і поглибленого ознайомлення учнів з життям козаків Запорізької Січі, учням ліцею був організований кіно – перегляд художнього фільму «Тарас Бульба», за мотивами однієї із найвідоміших повістей М.В. Гоголя. Події відсилають нас до нелегкого періоду козацтва, коли запоріжці піднялись на боротьбу з Річчю Посполитою.Учні з цікавістю переглянули фільм та поділились своїми враженнями.

30 жовтня

       Під час години з  народознавства «Українські народні свята осіннього циклу» учні ознайомились із календарним періодом осінніх свят від дня Семена (14 вересня) до дня св. Пилипа (27 листопада), після якого настає зимовий піст. Жвавий інтерес виявили учні до українських народних традицій та обрядів, наповнених своєю яскравістю, колоритом та неповторністю.

      Віртуально подорожуя по різним куточкам України, учні знайомились з обрядами та  звичаями українського народу всіх регіонів країни. Подорож супроводжувалась презентацією «Це моя країна, це моя земля».

   


Урок державності

       З метою утвердження в Україні ідеалів своболи і демократії, вшанування патріотизму і мужності української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист прав і свобод людини і громадянина, українського народу 29.10. в ліцеї було проведено урок державності «Перші кроки до волі: революція на граніті».

        Для широкого учнівського загалу ліцею викладачем української, зав. сільською бібліотекою  Пушишиной Т.М. висвітлено причини та особливості перебігу революції. Учні з інтересом переглянули документальний фільм «Революція на граніті 1990р.», читали вірші, спогади учасників мітінгу, висловлювали власні думки щодо жовтневих подій 1990 року.

       


Виховний захід

        26 листопада 2015р. на базі Сватівського районного краєзнавчого музею для учнів Сватівського ліцею був проведений виховний захід «Голодомор 1932-1933р. Україна пам'ятає…».

        Мета заходу: виховання етнонаціональних, полікультурних, загально-людських цінностей, як основи формування громадянина – патріота України; розвиток історичної пам’яті поколінь.

        Розповідаючи про події 30-х років на Україні в цілому, працівники музею повідомили про те, як пережили голодомор наші земляки, визначили масштаби трагедії українського народу. Також був показаний документаль-ний фільм на основі реальних подій, запалено свічку пам'яті.

        Цікава розповідь, поєднання таких важливих форм навчання та вихо-вання, як розповідь і показ, схвилювали учнів, змусили їх замислитися над життєвими цінностями, пом'янути померлих  від голоду, адже на Україні не було жодної сім'ї, яку б не зачепило лихо голодомору.

     


Літературно-музична композиція

       В рамках тижня історії в ліцеї викладач Алдакимова-Лебединець І.О. за участю учнів провела літературно-музичну композицію «Від Майдану до східного фронту», присвячену Дню гідності та Свободи. Під час заходу учні пригадали події Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013року. Молодь прослухала відеозвернення Президента України Петра Порошенка про відзначення цих подій. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні.

       Власні вірші про Україну, сповнені поваги та любові до своєї Батьківщини прочитали Крупка Надія та Торба Ольга. Впродовж заходу лунали пісні у виконанні Кришталь Тетяни та викладача історії Алдакимової-Лебединець І.О.

     


Урочистості до Дня Соборності

         22 січня Україна відзначила знаменну дату своєї історії - День Соборності, свято возз’єднання Східної і Західної України в єдину державу.

         Урочистою лінійкою за участю учнівського самоврядування ( координатор Талдонова М.В.) в ліцеї відзначили День Соборності. Учні дізналися про історичну за значенням подію злуки українського народу, про його волелюбність та одвічне прагнення до створення незалежної держави.

         Викладач історії Алдакимова-Лебединець І.О. провела літературно-музичну композицію «Воззєднались в ті далекі роки наші предки на віки». Під час тематичного заходу учні знайомились з історією цього свята, декламували поезію В. Сосюри «Любіть Україну» та переглядали відео-ролик про події, які відбулися того святкового дня на Софіївській площі. Захід завершився піснею про нашу єдину соборну Україну у виконанні учениці ліцею Кришталь Т.

     


Урок  памяті 

       В навчальному закладі викладачем історії Алдакимовою-Лебединець І.О. було проведено урок пам’яті «Герої Крут  -  для нащадків взірець», під час якого учні дізналися про історію бою під Крутами у січні 1918 року та умови Брест-Литовського мирного договору. Молодь прослухала відеозвернення Президента України П.О. Порошенка до народу з нагоди Дня пам’яті  Героїв Крут. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих під Крутами.

       Тема важливості захисту державного суверенітету, необхідності зміцнення й розбудови Збройних Сил України сприяла усвідомленню учнями своєї відповідальності за долю країни, вихованню у молоді патріотизму та гордості за героїчне минуле і сьогодення свого народу.


Урок-екскурсія

         2 лютого 2016р. для учнів Сватівського ліцею на базі Хомівського краєзнавчого музею був проведений урок-екскурсія «Фронтовими стежками» до річниці визволення Сватівщини від фашистських окупантів.

         Минуло 73 роки з тих часів, але експонати, фото, документи, зібрані в експозиціях музею нагадують про участь наших земляків у Другій світовій війні, про великий подвиг народу-переможця.

     


Година-реквієм

       Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» 19.02.2016р.у Сватівському ПАЛ було проведено годину-реквієм.

       Захід розпочався виконаням Державного гімну України. До уваги учнів була представлена документальна стрічка «Небесна Сотня» з циклу фільмів « Зима, що нас змінила».

       Пам’ять Героїв вшанували хвилиною мовчання. Захід був сповнений щирими й проникливими віршами та піснями про біль втрати, надію і віру у мирне майбутнє. Присутні на заході усвідомили, що ми маємо піклуватися про тих, хто залишився без найдорожчих людей. І щоразу, при кожній нагоді, не залишати їх з горем наодинці. Це найменше, що ми можемо зробити для них.

        Герої Небесної Сотні розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам.

     

  


Усний журнал

         28 березня в ліцеї викладач історії Алдакимова-Лебединець І.О. провела виховну годину у формі усного журналу «Хоробрі серця», яка розпочалася відеокліпом «Пливе кача».  Учні дізналися про історію життя та героїчні подвиги воїнів АТО на сході України. Найбільше вразили розповіді про  18-річного Дмитра Махова з Прикарпаття, який врятувався сам та врятував свою роту і отримав нагороду «За мужність»; про Володимира Доноса, який до війни працював учителем ф/к – йому у боях відірвало ногу, але він не втрачає оптимизму і будує плани на майбутнє.

         Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув в боях на сході України. Лунали зворушливі вірші та пісня у виконанні учениці Кришталь Тетяни «Повертайся живим».

         «Повертайтеся живими…» - це молитва усіх небайдужих, хто вірить, що Україна переможе, витримає усі випробування і наші молоді воїни-герої повернуться до мирного життя. 

  


Виховний захід

      19.04.2016 р. на базі бібліотеки ліцею був проведений виховний захід у формі розповіді з елементами повідомлень, інформаційних довідок «Герої поряд: мужність українських військових на прикладі Надії Савченко». Під час заходу учні ознайомилися з біографією Героя України Н.В.Савченко, проаналізували розвиток подій щодо ув'язнення Надії, висловили своє співчуття і надію про якомога скоріше повернення героїні додому на Україну.

       


Урок-презентація

     20 квітня викладачі ліцею Козуля Н.М, Алдакимова Г.І, Мальцев С.А. провели для учнів урок «Герої для нас як приклад», присвячений звичайним людям, які своїми вчинками змушують багатьох з нас переглянути власне життя. Це люди, яких не показують на ТБ, вони не говорять високих слів, не ходять на світські заходи, вони  щодня роблять свою роботу, подаючи приклад іншим, а зараз виконують свій обов’язок перед державою, не пускаючи війну далі.

    Учні дізналися про військові подвиги бійців АТО, Героїв України Герасименко І.Л, Забродського М.В, Сенюк Т.М. та усвідомили силу їхнього духу, мужності та відповідальності.

     Хоробрі вчинки цих волелюбних, сміливих, готових до самопожертви людей, які, ризикуючи своїм життям, захищають країну на сході є прикладом для нас.

   

   

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Август 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Copyright MyCorp © 2019